Doküman Yönetim Yazılımı Docsimum Özellikleri

Docsimum Doküman Yönetim Yazılımı kullanıcı dostu arayüzü ve gelişmiş teknolojileri ile doküman yönetimini merkezileştiren güvenli bir yazılımdır.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Windows tabanlı kullanıcı dostu arayüz sayesinde doküman listesi, doküman ön izlemesi, doküman detay bilgileri aynı arayüzden görüntülenebilmektedir. Bu sayede dokümana ait bütün bilgilere farklı pencereler gitmeden kolayca erişilebilmektedir. Ekleme, düzenleme ve silme gibi işlemler kolay anlaşılabilir açıklama ve görseller sayesinde çok hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Yazılım günlük doküman ihtiyaçlarını karşılamanın dışında çok veri giriş işlemlerine de cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede arka arkaya doküman eklemesi yapılabilmektedir.

Uyumluluk

Docsimum tüm dosya tiplerinin arşivlenmesine izin verir. Dokümanlar için en uygun dosya formatı olan Pdf’in yanında Jpg, Tif, Bmp, Gif, Png gibi görsel dosya türlerini ve txt, Microsoft Word, Microsoft Excel gibi dosya formatlarının önizlenmesi dokümanlar seçildiğinde önizleme penceresinde anlık olarak görüntülenir.

Entegrasyon

Güçlü ve esnek veri yapısı sayesinde ERP, CRM veya diğer yazılımlarla entegrasyon sağlanarak sisteme girilen dokümanlar diğer yazılımlar üzerinde de ilgili kayıtlara bağlı olarak görüntülenebilmektedir.

Görev ve Hatırlatma Yönetimi

Sözleşme tarihi, KVKK gibi gerekli durumlarda dokümanlarla ilgili hatırlatmaların yapılabilmesi amacı ile görevler tanımlanıp bu görevler üzerinden istenilen tarih ve saatte hatırlatma ayarlanabilmektedir. Görevler yazılımı kullanan diğer kullanıcılara atanabilmekte ve durumları takip edilebilmektedir. Hatırlatmalar açılır pencere ile hatırlatılabileceği gibi mail ile de hatırlatılabilmektedir.

Çoklu Dil Desteği

Docsimum çoklu dil desteği sayesinde aynı kurum içinde kullanıcılar farklı diller kullanmaya imkan sağlar. Kullanıcılar hangi dili kullanacaklarını kendileri belirleyebilecekleri gibi dil seçeneği admin kullanıcısı tarafından atanabilir. Yazılımı farklı dillerde kullanabilmek için herhangi bir kurulum gerektirmez. Kullanıcılar kendi kullanıcı bilgileri ile login olduklarında tercih etmiş oldukları dil otomatik olarak seçilir.

Dokümanlara hızlı ve kolay erişim

Doküman Yönetim Sistemlerinin en önemli özelliği sisteme kaydedilmiş dokümanlara kolay erişimdir. Docsimum Doküman Yönetim Yazılımında kullanıcıların dokümanlara erişimi farklı yollardan çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Kullanıcılar arama motoru mantığı ile kelime ve kelime grupları bazında arama yaparak dokümanların içeriği, indeks bilgileri, dosya adı, versiyon notları gibi alanlarda aranılan kelimeleri içeren dokümanları listeler. Bunun dışından Doküman Tipleri bazında arama yaparak aranılan dokümanlara erişim sağlanabilir.

Bağlı Dokümanlar

Farklı kategorilerdeki farklı doküman tipleri altında sisteme girilmiş dokümanlar birbirleri ile ilişkilendirilerek seçili doküman ile ilişkili tüm dokümanlara arama yapma ihtiyacı duymadan erişim imkanı sağlar. Bağlı dokümanlar karşılıklı olarak ilişkilendirilirler.